Тема: Створення квітів у техніці оригамі
Мета: Розширити та
поглибити знання дітей про пластику паперу й
оригамі. Розкрити послідовність дій під час виготовлення
оригамі. Навчити створювати за зразком найпростіші
оригамі. Збагачувати словниковий запас. Виховувати
бажання майструвати, любов до прекрасного.
Обладнання: Кольоровий папір, ножиці, клей,
пензлик, зразок виробу,
Хід заняття
І.
Організаційна частина.
ІІ.Основна частина.
- Відгадайте загадку:
Влітку диво це знайду
В
полі, в лісі і в саду.
Ці рослини кольорові
Запашні, такі чудові.
- Назвіть квіти , зображені на малюнках.
- Чи можна взимку побачити таке
розмаїття квітів?.
- Що ж робити, якщо ми хочемо прикрасити
кімнату квітами?
- Сьогодні на уроці ми виконаємо квіти з
паперу за допомогою техніки
оригамі.
— Конструювання з паперу або оригамі —
це дивовижне перетворення
квадратика.— Слово «оригамі» прийшло до нас з Японії. Спочатку воно означало
священне ритуальне дійство — протягом століть монахи ставили у
храмах на вівтарі складені з паперу фігурки.
японською слова «бог» і «папір» звучать однаково — «камі», а
«орі» означає «складений». Тобто «оригамі» — це мистецтво
виготовлення різноманітних фігурок шляхом складання аркушу
паперу. Пізніше оригамі стало сімейною розвагою японців
і частиною їх національної культури. У другій половині XIX ст.
мистецтво з’явилося і в Європі. За допомогою конструювання за
технологією оригамі можна виготовити
безліч іграшок, прикрас, красиві панно, різні композиції.
Звісно ж, творці паперових фігурок черпали свої моделі з
природи.
Ось і ми сьогодні спробуємо зробити
квіти з паперу шляхом
згинання.
2. Демонстрація та аналіз зразка
3. Правила техніки безпеки та гігієни
праці
(Інструктор з техніки безпеки зачитує,
діти доповнюють речення.)
Правила користування ножицями
користуйтесь ножицями з ….
(заокругленими кінцями).
Під час роботи уважно стежте за…
(лінією розрізу).
Не залишайте ножиці … (відкритими).
Передавайте ножиці … (кільцями
вперед).
Зберігайте ножиці… (у відведеному для
них місці).
Правила роботи з клеєм
Працюйте з клеєм … (акуратно).
використовуйте … (підкладний аркуш
паперу).
Під час роботи використовуйте …
(серветку).
Після закінчення роботи клей … (щільно
закрийте), пензлик… (вимийте).
4. Алгоритм виконання практичної роботи
Підготуйте п’ять квадратів розміром
7х7 (см) різного або однакового
кольору.
Зроби п’ять пелюсток, як показано на
схемі.
Сформуй квітку, склеюючи пелюстки між
собою.
Пофантазуй – виконай стебло для
квітки.
Фізкультхвилинка
ІІІ.
Підсумок заняття.
- За якою технікою роботи з папером ми
працювали сьогодні ?
- З якої країни прийшло до нас мистецтво
оригамі?